خطای پوشه هدف از قبل موجود است در وردپرس چگونه حل می شود؟

خطای پوشه هدف از قبل موجود است

خطای پوشه هدف از قبل موجود است در وردپرس چیست؟

خطای پوشه هدف از قبل موجود است یکی از خطاهای متداول در وردپرس، است که هنگام نصب قالب یا افزونه رخ می‌دهد. این خطا زمانی رخ می‌دهد که پوشه‌ای با همان نام قالب یا افزونه در مسیر مورد نظر وجود داشته باشد. وردپرس به دلایل امنیتی از جایگزینی پوشه‌ها جلوگیری می‌کند تا از سو استفاده‌های احتمالی جلوگیری شود. این خطا معمولاً به این معنی است که پوشه جدید نمی‌تواند جایگزین پوشه موجود شود.

دلایل رخ دادن خطای پوشه هدف از قبل موجود است:

وردپرس به عنوان یک سیستم مدیریت محتوا امکانات بسیار گسترده‌ای را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. با این حال، گاهی اوقات کاربران با مشکلاتی مواجه می‌شوند که نیازمند تشخیص و رفع سریع هستند. یکی از این مشکلات رایج، خطای “پوشه هدف از قبل موجود است” یا “Destination Folder Already Exists” است. این خطا می‌تواند در هنگام نصب یا بروزرسانی قالب‌ها و افزونه‌ها ظاهر شود.

خطای پوشه هدف از قبل موجود است
خطای پوشه هدف از قبل موجود است

علت اصلی رخ دادن این خطا شامل موارد زیر است:

  • وجود پوشه هم‌نام در مسیر نصب:

هنگامی که یک افزونه یا قالب را نصب یا بروزرسانی می‌کنید، وردپرس ابتدا فایل‌های زیپ را استخراج کرده و سپس فایل‌ها و پوشه‌های مربوطه را در مسیرهای خاصی قرار می‌دهد. اگر پوشه‌ای با همان نام در آن مسیرها از قبل موجود باشد، وردپرس قادر به جایگزینی آن نخواهد بود و این خطا را نمایش می‌دهد.

  • حذف ناقص افزونه یا قالب:

گاهی اوقات، حذف افزونه‌ها یا قالب‌ها به‌درستی انجام نمی‌شود و پوشه مربوطه به صورت ناقص باقی می‌ماند. این مسئله می‌تواند ناشی از مشکلات سرور، قطع شدن ارتباط اینترنتی در هنگام حذف، یا مشکلات دسترسی فایل‌ها باشد.

  • نصب ناقص یا قطع شده:

اگر فرایند نصب یک افزونه یا قالب به هر دلیلی قطع شود، مانند قطع شدن ارتباط اینترنتی یا مشکلات سرور، ممکن است پوشه خالی یا ناقص از آن باقی بماند. این پوشه‌ها باعث می‌شوند که نصب مجدد همان افزونه یا قالب با مشکل مواجه شود.

وقتی که قالب یا افزونه ای را روی سایت خود نصب کنید و فایل زیپ را بارگذاری کنید وردپرس فایل زیپ شما را هنگام مراحل نصب اکستراکت می کند و اگر پوشه ی به نام این پوشه ای که شما می خواهید نصب کنید قرار داشته باشد خطای پوشه هدف از قبل موجود است رخ می دهد و نصب شما را متوقف می کند .
این بدان معنی است که در وردپرس امکان هیچ گونه جایگزینی وجود ندارد و به همین دلیل است که پوشه ی جدیدنمی تواند جایگزین پوشه قدیمی شود.
روش حل این خطا بسیار ساده و راحت است و شما می توانید در چند دقیقه این خطا را رفع کنید و به راحتی پوشه ی مد نظر خود را آپلود کنید .
توجه کنید که در صفحه ای که این خطا به شما نمایش داده می شود مسیری که پوشه ی قدیمی در آن قرار دارد را به شما نمایش می دهد که شما به راحتی بتوانید پوشه قدیمی را پیدا کنید.

خطای پوشه هدف از قبل موجود است
خطای پوشه هدف از قبل موجود است

روش‌های جلوگیری :

  1. اطمینان از حذف کامل: هنگام حذف افزونه یا قالب، اطمینان حاصل کنید که فرایند حذف به طور کامل انجام شده است. می‌توانید پس از حذف به مسیر مربوطه در هاست مراجعه کرده و اطمینان حاصل کنید که هیچ پوشه‌ای با نام مشابه باقی نمانده است.
  2. بررسی پیش از نصب: قبل از نصب افزونه یا قالب جدید، بررسی کنید که آیا پوشه‌ای با نام مشابه در مسیر wp-content/plugins برای افزونه‌ها و wp-content/themes برای قالب‌ها وجود دارد یا خیر.
  3. استفاده از پلاگین‌های مدیریت فایل: استفاده از پلاگین‌های مدیریت فایل در وردپرس می‌تواند به شما کمک کند تا به راحتی فایل‌ها و پوشه‌ها را مدیریت کرده و در صورت نیاز حذف کنید.
  4. پشتیبان‌گیری: همیشه قبل از انجام تغییرات بزرگ مانند نصب یا حذف افزونه‌ها و قالب‌ها، از وبسایت خود پشتیبان‌گیری کنید تا در صورت بروز مشکل، بتوانید به راحتی به حالت قبل بازگردید.
وبسایت اینترنتی چیست؟ چه ویژگی‌های دارد و چطور یک وبسایت داشته باشیم !!؟
ادامه مطلب

حل خطای Destination Folder Already Exists:

اولین مرحله این است که وقتی این خطا را مشاهده کرده این به بخش افزونه یا قالب بروید و بررسی کنید که آیا این افزونه یا قالب وجود دارد یا نه.که در صورت مشاهده پوشه قالب یا افزونه دو اجتمال وجود دارد :
اولین احتمال این است که در گذشته قالب را به طور کامل و صحیح حذف نکرده اید و هنوز پوشه آن موجود است.
احتمال دوم این است که شاید قبلا افزونه یا قالب را نصب کرده اید ولی موفق به نصب نشده اید یعنی نصب ناموفق داشته اید یعنی هنگامی که در حال نصب افزونه بوده اید، نصب به صورت ناقص انجام شده و پوشه خالی این افزونه یا قالب هنوز موجود است.
اگر خطای شما به دلیل نصب ناموفق یا ناقص باشد باید به درون هاست خود بروید و پوشه ی خالی حاصل از نصب ناقص یا ناموفق را حذف کنید . برای این کار ابتدا به پنل کاربری هاست خود بروید .بعد به مسیر Public-html/ Wp-Content/ Plugin رفته و پوشه‌ای که از قبل موجود بوده را حذف کنید.( مسیر این خطا در صفحه ای که نصب  افزونه یا قالب را متوقف کرده به شما نشان می دهد و برای درست حذف کردن پوشه حتما به آن مسیر توجه زیادی بکنید تا پوشه را به درستی حذف کنید).

خطای پوشه هدف از قبل موجود است
خطای پوشه هدف از قبل موجود است

حذف پوشه هم بسیار کار راحت و ساده ای است به طور که به مسیر پوشه وارد شویید پوشه ی مد نظر را انتخاب کرده و راست کلیک کنید و روی گزینه ی Delete کلیک کنید و به راحتی پوشه ی مد نظررا حذف کنید .
بعد از این کار دوباره به پنل مدیریت وردپرس خود وارد شوید و دوباره بارگذازی افزونه یا قالب را انجام بدید و و بعد از بارگذاری روی نصب و فعال سازی افزونه یا قالب کلیک کنید.
روش حل این خطا در قالب هم به همین صورت فقط تنها تفاوتی که وجود دارد این است که باید به جای اینکه به پوشه ی plugins بروید باید به پوشه themes بروید(یعنی این مسیر public-html/ wp-content/ theme را طی کنید).

خطای پوشه هدف از قبل موجود است
خطای پوشه هدف از قبل موجود است
در نهایت :

این خطا که یکی از خطاهای متداول وردپرس است و به دلیل وجود پوشه ی افزونه یا قالب در وردپرس شما است که وردپرس اجازه ی جایگزینی پوشه جدید به جای پوشه ی قدیمی را نمی دهد پس با راه کاری که به شما پیشنهاد دادیم می توانید به راحتی این مشکل را برطرف کنید . حتما از وردپرس خود قبل از انجام هر کاری یک بکاپ یا نسخه پشتیبان داشته باشید تا در صورتی که پوشه ی افزونه یا قالبی را به اشتباهی حذف کردید بتوانید دوباره آن را بازگردانید. برای نسخه پشتیبان یا بکاپ گیری از وردپرس به مقاله بکاپ گیری حرفه ای از وردپرس در سریع ترین زمان با روش دستی بروید تا در سریع ترین زمان یک بکاپ حرفه ای برای وردپرس خود داشته باشید.

سیران شکری

من در آکادمی متخصص وبمستر سولی وب، به افراد و کسب‌وکارها کمک می‌کنم تا: وب‌سایتی زیبا، کارآمد و متناسب با نیاز خود داشته باشند. با استفاده از سئو، رتبه سایت خود را در موتورهای جستجو ارتقا دهند. از اطلاعات و محتوای خود در برابر خطرات و حملات سایبری محافظت کنند. محتوای جذاب، مفید و باکیفیت برای سایت خود تولید کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش پیشنهادی سولی وب
قیمت اصلی 4.950.000 تومان بود.قیمت فعلی 1.980.000 تومان است.
این مقالات را هم بخوانید!