مسمومیت سئویی یا ژاپنی سایت به چه دلایلی پیش می آید و راه تشخیص آن چیست؟

مسمومیت سئویی

مسمویت سئویی چیست؟

مسمومیت سئویی یا ژاپنی شدن نتایج گوگل یکی از بدترین اتفاقی است که برای مدیران وب سایت رخ می دهد که نشان دهنده هک شدن سایت است. این اتفاق در سطح های مختلفی اتفاق می افتد و برای کسانی که نمی دانند مشکل از کجاست شاید کمی سردرگم کننده باشد. این مسومیت سئویی موجب تغییر مسیر در هنگام دسترسی می شود . در ادامه این مقاله نکات فوق العاده در مورد مسمویت سئویی گفته می شود که خیلی مهم است .

یکی از عوامل اصلی مسمومیت سئویی، حملات هکری به سایت است. هکرها با ورود به سایت و اعمال تغییرات غیرمجاز در کد منبع یا دسترسی به پنل مدیریت، می‌توانند سایت را به وضعیت نامناسبی برسانند که تأثیرات بسیار زیان‌باری بر رتبه‌بندی وب‌سایت در موتورهای جستجو داشته باشد. این حملات می‌توانند شامل درج کدهای مخرب، تغییر محتوا به شکلی که با سیاست‌های جستجوی گوگل در تضاد باشد، یا حتی به کلاه‌برداری از کاربران سایت منجر شود.

همچنین، استفاده از تکنیک‌های سئویی غیرقانونی نیز می‌تواند منجر به مسمومیت سئویی شود. برخی از این تکنیک‌ها شامل استفاده از کلمات کلیدی بیش از حد، ایجاد پیوندهای بی‌ارزش و بی‌معنی، و سایر روش‌هایی است که در واقع به کیفیت محتوا و ارزش وب‌سایت زیان می‌زنند.

مسمومیت سئویی در نتایج گوگل چطور خود را نشان می دهند؟

بعد از جست و کردن یک سایت می بینیم که تعدادزیادی از لینک های آن به صورت کلمات ژاپنی یا چینی خود را نشان می دهند، این نشانه‌ی مسمومیت سئویی است که مسمومیت سئویی یک تکنیک بهینه سازی موتور جست وجو اسپم است که هکر ها با استفاده از این روش رتبه بالای سایت ها برای خود می ربایند و به جای عنوان و توزیحات سایت شما کلمات ژاپنی و چینی نمایش داده می شود.

مسمومیت سئویی
مسمومیت سئویی

کلمات ژاپنی که در نتایج گوگل از سایت ما نشان می دهد به چه معنی است؟

وقتی سیستم های مدیریت محتوا مثل وردپرس هک مشوند به صورت خودکار کلمات چینی و ژاپنی نمایش داده می شود که در این کلماتی که قرار داده اند لینک هاییی را قرار می دهند که به سایت های خودشون یا به سایت هایی که رقیب ما در زیمنه کاری هستند ریدارکت می شوند.
در این حالت وقتی کاربران روی لینک سایت شما کلیک کنند به یک سایت دیگر ریدایرکت می شوند . که این کار باعث کم شدن تعدادکاربران و قرار گرفتن در لیست سیاه گوگل می شود که  بیرون آوردن سایت از لیست سیاه گوگل کار سخت و کمی پیچیده است. پس باید قبل اینکه این اتفاق بیفتد راه تشخیص مسمومیت سئویی را یادبگیریم و از قرلرگرفتن سایت در لیست سیاه جلوگیری کنیم .که در ادامه مقاله راه تشخیص آن را به طور کاملا واضح برای شما کاربران عزیز توزیح داده ایم .

مسمومیت سئویی

راه های تشخیص مسمومیت سئویی یا ژاپنی شدن سایت :

  1. استفاده از سرچ گوگل: شما به راحتی با سرچ(آدرس وب سایت تون:SITE) می توانید بفهمید که سایت شما دچار مسمومیت سئویی شده یا نه اگر در نتایج گوگل هیچ خبری از لینک های ژاپنی یا چینی نباشد یعنی سایت شما دچار مسمومیت سئویی نشده است ولی اگر لینک های شما به صورت ژاپنی یا چینی باشد یعنی سایت شما دچار این مسمومیت شده است .
  2. برسی حساب کاربری مشکوک در سرچ کنسول: اگر از فردی ناشناس پیغامی دریافت کرده اید و مشکوک به نظر می رسداین یعنی سایت شما در معرض هک شدن است در این نوع معمولا هکر خود را به عنوان مالک سایت معرفی می کند تا بتواند در تنظیمات سایت را مثل سایت مپ سایت تغیییر بدهد . پس حتما باید به این نکته توجه کنیم و حساب کاربری افراد مشکوک را حذف کنیم. که در سرچ کنسول گوگل می تانیم این راتشخیص دهیم.
  3. تعداد ایندکس صفحات مختلف: باید حتما بررسی کنید که تعداد ایندکس صفحات به صورت ناگهانی زیاد نشده باشد چون ممکن است این از مسمومیت سئویی و هک شدن سایت باشد.
  4. بررسی صفحات مختلف سایت : برای اینکه بفهمیم سایت ما دچار این مسمومیت شده است باید حتما تمام صفحات را بررسی کنیم که لینک های خود اون صفحه باشد یعنی وقتی روی لینک سایت خودمون کلیک می کنیم به صفحات دیگر ریدایرکت نشویم ،که ریداریکت شدن لینک های ما به یک لینک سایت دیگر از دلایل هک شده سایت می باشد.
  5. استفاده از پلاگین های امنیتی : برای اینکه نخواهیم که سایت ما دچار مسمومیت شود باید از افزونه های امنیتی استفاده کنیم که به صورت خودکار کار بررسی لینک های ما را انجام می دهند .
منابع هاست مناسب برای وردپرس چه ویژگی هایی دارد؟
ادامه مطلب

مسمومیت سئویی

دلایل مسمومیت سئویی نتایج گوگل سایت ها:
  • فعال بودن directory browsing:فعال بودن این گزینه به هکر ها این مجور را را می دهد تا از طریق یک جست و جوی ساده بتوانند تمام دایرکتوری شما را زیر و رو کنند و با استفاده ای اطلاعاتی مه از دایرکتوی سایت ما به دست می آورند می توانند مسمومیت سئویی ایجاد کنند . پس باید حتما همیشه این گزینه را غیر فعال کنید.
  • استفاده از رمز عبور های ساده و آسان:هیچ وقت نباید از رمز عبور های ساده برای ورود به پیشخوان ، دیتابیس و FTP استفاده کنید چون فقط می توانند با یک سرچ به آسانی به رمز شما دسترسی پیدا کنند
  • استفاده از سیستم های مدیریت محتوا در نسخه های قدیمی:طبق آمار بع دست آمار نسخه های قدیمی سیستم های مدیریت محتوا می توانند دلیل بزرگ هک شدن سایت ها باشند. پس باید حتما سیستم های مدیریت محتوای خودرا به روز نگه دارید تا از هک شدن سایت تون جلوگیری کنید.
  • غلط بودن سطح دسترسی فایل ها و پوشه ها : باید سطح دسترسی فایل ها و پوشه ها را به درستی تنظیم کنیم ،که برای پوشه سطح دسترسی755 و برای فیل ها 644 باشد . درغیر این صورت باید خودتون سطح دسترسی ها را به این دو عدد تغییر بدهید.
در نتیجه:

مسمومیت سئویی یکی از مشکلاتی است که شاید برای شما و سایت شما خیلی مهم و حیاتی باشد ،چون این مسمومیت روی پایین آمدن رتبه  سایت شما تاثیر زیادی می گذارد. پس حتما همه لینک های سایت خودرا بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که هیچ کدام از لینک ها به  صورت کلمات ژاپنی یا چینی نیستند و حتما به دلایل هک شده سایت توجه کنید تا امنیت سایت شما بالا برود و سایت شما درمعرض هک شدن قرار نگیرد. چون اگر سایت شما هک شود هم رتبه شما پایین می آید و هم اینکه کاربران سایت خود را از دست خواهی داد.

سیران شکری

من در آکادمی متخصص وبمستر سولی وب، به افراد و کسب‌وکارها کمک می‌کنم تا: وب‌سایتی زیبا، کارآمد و متناسب با نیاز خود داشته باشند. با استفاده از سئو، رتبه سایت خود را در موتورهای جستجو ارتقا دهند. از اطلاعات و محتوای خود در برابر خطرات و حملات سایبری محافظت کنند. محتوای جذاب، مفید و باکیفیت برای سایت خود تولید کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش پیشنهادی سولی وب
قیمت اصلی 4.950.000 تومان بود.قیمت فعلی 1.980.000 تومان است.
این مقالات را هم بخوانید!