پاکسازی بخش رسانه‌های وردپرس با استفاده از افزونه

پاکسازی بخش رسان‌های وردپرس

پاکسازی بخش رسانه‌های وردپرس یعنی چه؟

پاکسازی بخش رسانه‌های وردپرس به عملیاتی گفته می‌شود که در آن از طریق استفاده از افزونه‌ها و ابزارهای مخصوص، تمامی فایل‌های رسانه‌ای از جمله تصاویر، ویدئوها، فایل‌های صوتی و سایر پرونده‌های چندرسانه‌ای که در کتابخانه رسانه‌های وردپرس ذخیره شده‌اند، مورد بررسی، ارزیابی و به روزرسانی قرار می‌گیرند. این فرایند هدفمند باعث حذف فایل‌های اضافی، تصاویر و فایل‌های بلااستفاده می‌شود که به‌طور معمول از اعمال قبلی یا پروژه‌هایی که دیگر در حال اجرا نیستند، مربوط می‌شوند.

به چه دلایلی باید پاکسازی بخش رسانه‌های وردپرس را انجام داد؟

یکی از دلایل اصلی پاکسازی بخش رسانه‌های وردپرس، ایجاد چندین کپی از فایل‌های تصویری است که ممکن است در نوشته‌ها، برگه‌ها یا حتی قالب و افزونه‌های وب‌سایت آپلود شوند. این کپی‌های اضافی باعث اشغال فضای ذخیره‌سازی می‌شوند و باعث افزایش حجم بکاپ‌های وب‌سایت می‌گردند که این موضوع در نهایت باعث افزایش زمان و هزینه مورد نیاز برای بکاپ‌گیری و بازگردانی وب‌سایت می‌شود.

همچنین، ممکن است ده‌ها نسخه از یک تصویر وجود داشته باشد که مورد استفاده قرار نگیرند. این تصاویر اضافی نه تنها فضای ذخیره‌سازی را اشغال می‌کنند، بلکه باعث ایجاد درهم‌ریختگی و کاهش عملکرد وب‌سایت می‌شوند.

اگر شما صاحب یک وب‌سایت وردپرسی هستید، پاکسازی بخش رسانه‌ها امری ضروری است. این عملیات به شما این امکان را می‌دهد که فضای بیشتری را برای وب‌سایتتان فراهم کنید و عملکرد وب‌سایتتان را بهبود بخشید. اما قبل از انجام این کار، حتماً باید یک فول بکاپ از تمامی اطلاعات وب‌سایت خود تهیه کنید تا در صورت نیاز، بتوانید به سادگی به حالت قبلی بازگردید.

پاکسازی بخش رسان‌های وردپرس
پاکسازی بخش رسان‌های وردپرس

در نهایت، توجه به این نکته حائز اهمیت است که با انجام پاکسازی بخش رسانه‌های وردپرس، نمی‌توانید بعداً به تصاویری که حذف کرده‌اید دسترسی داشته باشید، بنابراین انتخاب این عملیات باید با دقت و اطمینان انجام شود.

توجه: در این روش، شما تصاویری که در وب‌سایتتان استفاده نشده اند را به طور کامل پاکسازی می‌کنید و این بدین معنیست که در آینده نمی‌توانید این نوع تصاویر را بازگردانید؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنیم که قبل از انجام این کار، یک فول بکاپ از تمام سایت‌تان تهیه کنید.

 پاکسازی رسانه‌های وردپرس:

پلاگین فوق‌العاده Media Hygiene یک ابزار بسیار کارآمد و حیاتی است که به شما امکان می‌دهد به طور دقیق و جامع از وضعیت بخش رسانه‌های وردپرس خود آگاه شوید. این پلاگین قابلیت نمایش یک آمار کامل از تعداد و حجم ویدیوها و سایر رسانه‌های شما را داراست و حتی به شما اجازه می‌دهد تا رسانه‌های اضافی و غیرضروری را به راحتی حذف کنید. به علاوه، با استفاده از این پلاگین می‌توانید مشکلات و زایایی‌های مرتبط با فضای ذخیره‌سازی رسانه‌هایتان را شناسایی و برطرف کنید.اسم این پلاگین بسیار مفید Media Hygiene است که می‌توانید به صورت رایگان این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود و نصب کنید.

افزونه Media Hygiene چیست و چه کاربردی دارد؟ 

افزونه Media Hygiene یک ابزار قدرتمند و موثر است که به شما امکان می‌دهد رسانه‌های بلااستفاده را از کتابخانه وردپرس حذف کنید تا فضا را آزاد کرده و درهم‌ریختگی را کاهش دهید. این افزونه با ویژگی‌هایی مانند حذف انبوه و اسکن پوشه‌های عمیق، برای یافتن و حذف تصاویر و رسانه‌های استفاده نشده بسیار ضروری است.

خطای Deceptive site ahead در وردپرس چیست ؟ و رفع آن چگونه است؟
ادامه مطلب
پاکسازی بخش رسان‌های وردپرس
پاکسازی بخش رسان‌های وردپرس

پلاگین Media Hygiene، راهکار عالی برای بهینه‌سازی کتابخانه رسانه وردپرس شما! با استفاده از این افزونه قدرتمند، شما می‌توانید به سرعت و به راحتی تمامی تصاویر استفاده نشده را حذف کنید، درهم‌ریختگی را کاهش دهید و فضای ارزشمند سرور خود را آزاد کنید. این افزونه برای هر کسی که به دنبال حذف تصاویر استفاده نشده در وردپرس یا حذف تصاویر بی‌استفاده از کتابخانه رسانه است، بسیار ضروری و موثر است.

پاکسازی بخش رسان‌های وردپرس
پاکسازی بخش رسان‌های وردپرس

افزونه Media Hygiene یک ابزار قدرتمند و حیاتی است که برای بهینه‌سازی و مدیریت بهتر کتابخانه رسانه وردپرس شما طراحی شده است. این افزونه قابلیت حذف تصاویر و رسانه‌های بلااستفاده را دارد و به شما امکان می‌دهد تا فضای ذخیره‌سازی سرور خود را آزاد کنید و در عین حال از درهم‌ریختگی و اضافی شدن فایل‌ها جلوگیری کنید. با ویژگی‌هایی مانند اسکن پوشه‌های عمیق و حذف انبوه، این افزونه به شما امکان می‌دهد به سرعت تمامی فایل‌های استفاده نشده را پاکسازی کنید و از تنظیمات پیش‌فرض وردپرس بهره ببرید.

پاکسازی بخش رسان‌های وردپرس
پاکسازی بخش رسان‌های وردپرس

بدین ترتیب، با استفاده از این پلاگین موثر و کارآمد، می‌توانید به طور کامل و بهینه بخش رسانه‌های وردپرس خود را مدیریت کنید و عملکرد سرور وب‌سایت خود را بهبود بخشید.

کارهای مهمی که با استفاده از این افزونه می توان انجام داد:

 • امکان ردیابی فایل‌های رسانه‌ای استفاده نشده در کتابخانه رسانه وجود ندارد. این به این معنی است که نمی‌توانید با دقت فایل‌هایی که در وب‌سایتتان آپلود شده اما استفاده نشده‌اند را پیدا کنید و از بین ببرید.
 • آپلود تصاویر مشابه در اندازه‌های مختلف برای تعیین اندازه بهینه و فراموش کردن اینکه کدام یک واقعا استفاده شده است. این به این معنی است که ممکن است تصاویر مشابه با اندازه‌های مختلف در وب‌سایت آپلود شوند، اما شما نمی‌توانید بدانید کدام یک از این تصاویر واقعاً در صفحات وب‌سایت استفاده شده است.
 • تغییر یک تصویر در یک پست با فایل دیگر و پیدا نشدن آن. این به این معنی است که ممکن است شما یک تصویر را در یک پست آپلود کرده و سپس تصمیم بگیرید آن را با تصویر دیگری جایگزین کنید. اما اگر تصویر قبلی در سرور ذخیره نشده باشد، ممکن است پس از جایگزینی تصویر جدید، تصویر قبلی پیدا نشود.
 • لوگو را با نسخه جدید به‌روز کنید و نمی‌خواهید لوگو قدیمی توسط گوگل ایندکس شود. این به این معنی است که اگر شما لوگوی وب‌سایت خود را به‌روز کنید و نسخه جدید را آپلود کنید، ممکن است خواهانید لوگوی قدیمی از حالت ایندکس در گوگل حذف شود.
 • تصاویر همراه با تم خریداری شده است اما پس از راه‌اندازی سایت هرگز حذف نشدند. این به این معنی است که در برخی از قالب‌ها، تصاویری همراه با تم به همراه آن فراهم می‌شوند. اما بعد از نصب و راه‌اندازی، تصاویر اضافی حذف نمی‌شوند و به عنوان تصاویر بلااستفاده در کتابخانه رسانه باقی می‌مانند.
 • پس از طراحی مجدد یا تغییر نام یک وب‌سایت، ممکن است تعدادی از تصاویر قدیمی یا فایل‌های رسانه‌ای دیگر استفاده نشوند. این به این معنی است که پس از اعمال تغییرات بر روی وب‌سایت، بعضی از تصاویر یا فایل‌های رسانه‌ای دیگر قدیمی دیگر استفاده نمی‌شوند و باید از کتابخانه رسانه حذف شوند.
 • قبل از مهاجرت به یک ارائه‌دهنده هاست جدید، پاکسازی کتابخانه رسانه ممکن است فرآیند مهاجرت را روان‌تر و سریع‌تر کند. این به این معنی است که پاکسازی کتابخانه رسانه قبل از مهاجرت به یک سرور جدید، باعث می‌شود فضای اضافی اشغال شده توسط تصاویر و فایل‌های رسانه‌ای بلااستفاده حذف شود و مهاجرت به سرور جدید بدون مشکلات بیشتری انجام شود.
 • دریافت اخطار از ارائه‌دهنده هاست خود مبنی بر اینکه به محدودیت فضای ذخیره‌سازی رسیده‌اید، پشتیبان‌های خود را کوچک‌تر می‌کند. این به این معنی است که با پاکسازی کتابخانه رسانه و حذف تصاویر و فایل‌های رسانه‌ای بلااستفاده، می‌توانید فضای اشغال شده را کاهش داده و به محدودیت فضای ذخیره‌سازی رسیده نپردازید.
 • شما پست‌های مهمان یا مشارکت‌کنندگانی دارید که ممکن است تعدادی تصویر از خود به جا گذاشته باشند. این به این معنی است که پس از حذف تصاویر و فایل‌های رسانه‌ای بلااستفاده، اطمینان حاصل شده که تصاویر مورد استفاده در وب‌سایت باقی مانده و تصاویر اضافی که توسط کاربران آپلود شده اند حذف شده‌اند.
 • تغییر لیست محصولات یا توقف محصولات در سایت‌های تجارت الکترونیک ممکن است به این معنی باشد که تصاویر بلااستفاده باقی می‌مانند. این به این معنی است که با توقف فروش یا حذف محصولات، تصاویر مرتبط با آن‌ها نیز باید بررسی و حذف شوند تا فضای اضافی در سرور ایجاد نشود.
 • پس از آزمایش یک موضوع، غیرفعال کردن طرح زمینه ممکن است فایل‌های رسانه‌ای را پشت سر بگذارد. این به این معنی است که پس از تغییرات در طرح زمینه، تصاویر مورد استفاده در قالب قدیمی ممکن است از بین بروند و باید تصاویر جدید مورد استفاده در طرح زمینه جدید آپلود شوند.
حذف پلاگین‌های غیر‌فعال در وردپرس برای افزایش امنیت
ادامه مطلب

خلاصه:

پاکسازی بخش رسانه‌های وردپرس از فایل‌ها و تصاویر بلااستفاده، یک مرحله حیاتی در بهینه‌سازی و مدیریت وب‌سایت است. این عملیات باعث کاهش حجم داده‌ها، افزایش سرعت بارگذاری وب‌سایت، بهبود عملکرد سرور، و کاهش احتمال اتلاف فضای ذخیره‌سازی می‌شود. انجام عملیات پاکسازی با استفاده از افزونه‌ها و ابزارهای مناسب، به صورت مداوم و دوره‌ای، از جمله اقداماتی است که هر مدیر وب‌سایت وردپرسی باید به آن توجه کند تا از بهترین عملکرد و امنیت وب‌سایت خود برخوردار باشد.

سیران شکری

من در آکادمی متخصص وبمستر سولی وب، به افراد و کسب‌وکارها کمک می‌کنم تا: وب‌سایتی زیبا، کارآمد و متناسب با نیاز خود داشته باشند. با استفاده از سئو، رتبه سایت خود را در موتورهای جستجو ارتقا دهند. از اطلاعات و محتوای خود در برابر خطرات و حملات سایبری محافظت کنند. محتوای جذاب، مفید و باکیفیت برای سایت خود تولید کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش پیشنهادی سولی وب
قیمت اصلی 4.950.000تومان بود.قیمت فعلی 1.980.000تومان است.
این مقالات را هم بخوانید!